Прскање против комарци во Скопје - Слободен печат

Прскање против комарци во Скопје

Рано изутринава на подрачјето на град Скопје беше извршена авионска дезинсекција против комарци, која започна вчера.

Станува збор за третата фаза од прскањето против комарци, која, според најавите на град Скопје, би требало да заврши најдоцна до 6 јули.

Од град Скопје од претходно беше упатен и апел до пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Прочитај повеќе

Австралија: Пожарите ги гаси дождот, но предизвикува поплави

Слободен печат

Се преземаат активности за расчистување на случајот со групата „Јавна соба” на „Телеграм”

МИА

ИЗБОРНА ГОДИНА ВО ЗАПАДЕН БАЛКАН: Од пет поранешни држави на СФРЈ, дури четири избираат нови влади и парламенти

Слободен печат

СДСМ: Изборите во 2014 година ги украде Груевски, обвинителството не презело ништо против Заев

Слободен печат

Одбранбен правен тим: Смена на Трамп би била опасен преседан

Слободен печат

Во план е обнова на механизацијата на „Паркови и зеленило“ и „Улици и патишта“

Слободен печат

Остави Коментар

2 × 3 =

Прочитај повеќе

Ердоган: Не очекувам Хафтар да го почитува примирјето

Слободен печат

Почна развивањето на вакцина против новиот коронавирус

Слободен печат

Нема простор за паника, од утре стартуваат превентивните мерки за коронавирусот

МИА

Рускоска за наводите на „Ла Верита“: Поради немање докази случајот е затворен

Слободен печат

Пробацијата профункционира во 2019 година

МИА

Потребна зголемена контролата, особено царинска за она што како отпад влегува, лани Инспекторатот за животна со шест кривични

МИА