Прскање против комарци во Скопје – Слободен печат
ВестиСкопје

Прскање против комарци во Скопје

Станува збор за третата фаза од прскањето против комарци, која, според најавите на град Скопје, би требало да заврши најдоцна до 6 јули.

Рано изутринава на подрачјето на град Скопје беше извршена авионска дезинсекција против комарци, која започна вчера.

Станува збор за третата фаза од прскањето против комарци, која, според најавите на град Скопје, би требало да заврши најдоцна до 6 јули.

Од град Скопје од претходно беше упатен и апел до пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close