Проверете каков вид на интелигенција поседувате според хороскопскиот знак

Постојат многу типови интелигенција и сите ние сме брилијантни и креативни на свој начин. Но, според астролозите, интелигенцијата која ја поседуваме често се должи и на нашите хороскопски знаци.

Независно дали припаѓаме на огнените, земјените, воздушните или водните знаци, нашата способност за когнитивно размислување и распознавање е единствена и ние немаме само еден тип, туку располагаме со повеќе типови интелигенција меѓу кои еден се издвојува како доминантен. Во продолжение прочитајте кој е вашиот доминантен тип интелигенција според хороскопските знаци.

Овен

Овните имаат интуитивна интелигенција. Тие можат да ги видат можностите на секоја ситуација и не се плашат да им веруваат на своите инстинкти и да преземаат ризик.

Бик

Биковите имаат телесна телесно-кинестетичка интелигенција. Тие можат да го координираат својот ум со своето тело. Еден од начините на кои тие учат е преку извршување некое дејство и развивање на мускулната меморија.

Прочитајте и...  Хороскоп за 8 август: Прекрасен ден, ќе се ослободите од сомнежите и ќе бидете полни со самодоверба

Близнаци

Бидејќи Близнаците најмногу ја ценат комуникацијата, не е ни чудо што нивниот најдоминантен тип на интелигенција е лингвистичката. Тие секогаш можат да го најдат точниот збор кој совршено ќе ја опише нивната емоционална состојба.

Рак

Раковите имаат интраперсонална интелигенција. Тие многу добро се разбираат себеси, знаат што чувствуваат и што сакаат.

Лав

Лавовите имаат креативна интелигенција. Тие се способни да се прилагодат на секоја личност или ситуација.

Девица

Девиците имаат логичка интелигенција. Тие одлично знаат да ги проценат работите, да смислат некоја хипотеза и да ја докажат.

Вага

Вагите имаат музичка интелигенција. Тие многу добро ги распознаваат звуците, тоновите, шумовите и ритамот и го разбираат јазикот на музиката.

Скорпија

Скорпиите имаат перцептивна интелигенција. Тие можат да ве прочитаат и да ве разоткријат независно што правите или велите.

Прочитајте и...  Хороскоп за 8 август: Прекрасен ден, ќе се ослободите од сомнежите и ќе бидете полни со самодоверба

Стрелец

Стрелците имаат егзистенцијална интелигенција. Тие сакаат да ги анализираат прашањата зошто живееме и зошто умираме.

Јарец

Јарците имаат практична интелигенција. Тие знаат како да ги решат проблемите и да ги балансираат различните животни ситуации.

Водолија

Водолиите имаат силна просторна интелигенција. Тие можат ментално да генерираат, ротираат и трансформираат визуелни слики.

Риби

Рибите имаат натуралистичка интелигенција. Тие добро ги разбираат сите живи суштества и ја имаат способноста да ја читаат природата.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат