Протестот за расветлување на убиството на дете од Велешта – Слободен печат
Хроника

Протестот за расветлување на убиството на дете од Велешта

Девет годишниот Али Речи од струшкото село Велешта беше убиен на 13 ноември 2001 година.

Пред полициската станица во Струга, како и пред локалниот Основен суд, денеска 50 лица започнаа протест со кој се бара институциите да го расветлат убиството на девет годишниот Али Речи од струшкото село Велешта, што се случи на 13 ноември 2001 година. Семејството и по 18 години трага по одговорот – кој го сторил убиството, откако обдукцијата утврди дека станува збор за смрт по насилен пат, објави Алсат.

Фото: Алсат

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close