Протест во Подгорица против вакцините и ковид мерките

Фото; EPA-EFE/BORIS PEJOVIC

Група граѓани кои се противат на мерките на Министерството за здравство поради епидемиолошката ситуација и вечерва се собраа на Плоштадот на независноста во Подгорица.

Најавија дека ќе се собираат секоја недела за да го искажат своите незадовоство од донесените мерки, пренесува РТЦГ.

Претходно истакнаа дека не се „антиваксери“ и дека се залагаат за слобода на изборот кога е во прашање вакцинацијата против ковид-19.

Видео на денот