Протеран уште еден руски дипломат, потврди Османи

Министерот за надворешни работи Бујар Османи потврди денеска дека руски дипломат е прогласен за персона нон грата и е протеран од земјава. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber – Бидејќи информациите од тој тип се обично од доверлив карактер, не можам да влегувам во детали, меѓутоа МНР секогаш кога ќе добие потврдени и документирани … Продолжи со читање Протеран уште еден руски дипломат, потврди Османи