Прославите кај Ражнатовиќ не престануваат: Цеца соопшти уште една убава вест! (ФОТО) - Слободен печат

Прославите кај Ражнатовиќ не престануваат: Цеца соопшти уште една убава вест! (ФОТО)

Вељко Ражнатовиќ на 24 ноември ја ожени својата понежна половина Богдана Родиќ, а младиот боксер има причина за задоволство и поради уште една работа.

Имено, тој дипломираше на Факултетот за менаџмент и економија во Бањалука, а овие вести ги потврди и неговата мајка, пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Instagram

– Вељко и Богдана се моментално во Бањалука. Тој вчера ја бранеше дипломската и морам да кажам дека сум многу горда – рекла Цеца за „Блиц“ и уште еднаш ја прокоментира свадбата на синот.

– Убаво е, супер се согласуваме, сумираме впечатоци. Беше преубава свадба – рекла пејачката.

Прочитај повеќе

Го најавуваа како следниот Дикаприо или Мет Дејмон, а тој само „исчезна“

Слободен печат

Синот на Аркан: Доколку Цеца сака помирување прво мора да го направи ова!

Слободен печат

Го срушила гинисовиот рекорд: Тинејџерка од Индија ја има најдолгата коса на светот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кетрин Зита Џонс ги украде сите погледи на црвениот тепих (ФОТО)

Слободен печат

Васил Гавранлиев: Евровизиската сцена е предизвик и сон на секој пејач

Слободен печат

Ја прашаа Камила Паркер дали ќе и недостасуваат Меган и Хари: Одговорот боли! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

6 + twenty =

Прочитај повеќе

Конечно добри вести од Австралија: Расел Кроу го покажа имотот пред пожарите и по дождот (ФОТО)

Слободен печат

Хаос поради објавата на Џенифер Анистон утрото по SAG – Дали Бред Пит го соблече тоа? (ФОТО)

Слободен печат

Принцот Хари се збогуваше од кралското семејство и пристигна во Канада: Почнува нов живот со Меган и Арчи (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Се породи најпознатата плус сајз манекенка – Животот ни се промени! (ФОТО)

Слободен печат

По шпекулациите за развод Џулија Робертс со сопругот во јавноста: По подолго време заедно на настан (ФОТО)

Слободен печат

Тексас јакната со крзно е апсолутен хит (ФОТО)

Слободен печат