-4 C
Скопје

Пронајдете го обликот на чанта, кој најмногу одговара на вашата фигура! (ФОТО)

Практична и неопходна, чантата е составен дел од женскиот стил. Омилениот женски додаток е корисен предмет, но во исто време го комплетира изгледот. Сепак, изборот на вистинската чанта лесно може да се претвори во вечен стилски кошмар, особено ако не ја знаете малата тајна дека не сите чанти одговараат на сите типови на тело.

За да ја пронајдете идеалната торба за вас, мора да ја изберете врз основа на овие правила, а не на трендовите.

Каков вид на чанта треба да носат покрупните дами?

инстаграм

За да ги потенцирате вашите прекрасни облини, најдобро би било да изберете правоаголни чанти – чисти линии, јасни пропорции и елегантен дизајн.

Покрај тоа, не двоумете се да изберете мини елегантна чанта за вечерни излегувања.

Прочитајте и...  Запознајте ја мајката на Илон Маск: Супермоделот Меј Маск откива каков бил нивниот живот пред Тесла

Каков вид чанта е идеален за ниски жени?

Ниските жени треба да изберат мали или средни, цврсти чанти. Избегнувајте огромни вреќи, како што се оние за на плажа. Тие ви ја расипуваат елеганцијата.

Каков вид чанта треба да изберат високите жени?

Ако сте високи, слободно носете преголеми чанти кои совршено ќе одговараат на вашата витка силуета.

инстаграм

Избегнувајте многу мали чанти што можат да изгледаат комично во вашите раце.

Каков вид торба треба да носат слабите жени?

За да и дадете волумен на вашата слаба фигура, ви предлагаме тркалезни чанти или прекрасни елегантни ранци.

Секако, избегнувајте преголеми или спортски торби. Не секогаш прилегаат најдобро на вашето тело.

Поврзани вести

Се породи пред пет месеци, а веќе сака пак да забремени: Софи Тарнер сака големо семејство

Слободен печат

Бекута им одржа лекција на колегите: Можеби ќе останеме без пари, но настапите не се повредни од ниту еден живот!

Слободен печат

Детален месечен хороскоп за декември за Вага, Скорпија и Стрелец: Пред вас е убава иднина

Слободен печат

ВИДЕО: Ја има ЈК во природна големина! Ѕирнете во собата на фан на Карлеуша

Слободен печат

ФОТО: По гласините за врската со винарот Северина се огласи и откри кој ѝ го чува грбот

Слободен печат

Запознајте ја мајката на Илон Маск: Супермоделот Меј Маск откива каков бил нивниот живот пред Тесла

Слободен Печат

Остави Коментар