Пронајдено уште едно тело, расте бројот на загинати во невремето на Халкидики – Слободен печат
ВестиРегион

Пронајдено уште едно тело, расте бројот на загинати во невремето на Халкидики

Властите веруваат дека станува збор за 62-годишниот рибар.

Бројот на загинати во вчерашното невреме на Халкидики порасна на седум, откако беше пронајдено уште едно тело во областа меѓу Созополи и Неа Каликратија. Властите веруваат дека станува збор за 62-годишниот рибар, кој исчезна во морето токму во таа област.

Претходно беше потврдено дека во невремето загинале чешка двојка, како и двајца романски и двајца руски туристи, меѓу кои и две мали деца. Тринаесет луѓе остануваат во болниците во Солун, од кои еден повреден се наоѓа на одделот за интензивна нега.

Околу 80 проценти од полуостровот Халкидики останал без струја во невремето и снабдувањето би требало да се нормализира до вечерните часови.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close