Пронајдено телото на 16 годишното момче кое се удави во Преспанското езеро

Пронајдено е телото на 16- годинишното дете кое изчезна во неделата попладнето во водите на Преспанското езеро.

Жртвата е 16-годишниот И.М. од Ресенско, кој завчера исчезна во водите на езерото.

Познаници на момчињата на полицијата им изјавиле дека трите момчиња биле непливачи, а никој од нив не носел елек за спасување. Несреќата се случила на 400 метри оддалеченост од брегот, каде водата достигнува длабочина од неколку метри. По трагeдијата, целосно се испразни плажата во Претор, која за овој продолжен викенд беше полна со туристи.  И.М. заедно со две другарчиња биле на педалинка, која од непознати причини се превртела. Двајцата млади капачи со пливање излегле на површина, но не и И.М.

Кој ќе одговара за трагедијата во Претор?

Прочитајте и...  Заев: Секој кој ќе нападне полицаец, ќе се соочи со законот

Прочитај повеќе

Три лица се осомничени за неовластено производство и продажба на марихуана

Слободен печат

Кривокапиќ: Политичката судбина на Ѓукановиќ и Марковиќ ќе биде онаква како што заслужуваат

Слободен печат

Силно невреме во Црна Гора: Обилните врнежи предизвикаа поплави во Котор и Тиват (ВИДЕО)

Слободен печат

Сообраќајот на автопатот Тетово-Скопје вечерва блокиран заради поскапувањето на струјата

Слободен печат

Навални им се заблагодари на руските доктори и пилоти: Ви благодарам, вие сте добри луѓе (ФОТО)

Слободен печат

СЗО: Бројот на смртни случаи може да достигне два милиона пред успешна вакцина

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Драматичен пораст на новозаразени во Црна Гора: Од понеделник на сила стапуваат нови рестриктивни мерки

Слободен печат

Загрижувачки фотографии од славната водителка: Поради болеста зглобовите и позелениле (ФОТО)

Слободен печат

Средбата Заев-Пахор ги реафирмираше одличните билатерални односи меѓу Македонија и Словенија

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со коронавирусот во светот

Битиќи: Фокусот на Владата ќе е на економијата, тоа ќе донесе подобар живот за сите граѓани

Слободен печат

Полицијата на ЕУЛЕКС го уапси и потпретседателот на ветеранската организација на ОВК, Насим Харадинај

Слободен печат