Пронајдено тело на пруга во Хиподром

Tело на маж е пронајдено вчера на пруга во населбата Хиподром.

Според информациите од дневниот билтен на МВР, во текот на вчерашниот ден околу 14 часот е пријавено дека на железничката пруга во населба Хиподром, било пронајдено машко лице, без знаци на живот кое било удрено од воз.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а за случајот е известен Јавен обвинител, по чија наредба телото е предадено за обдукција, соопштија од МВР.

Увид извршиле екипи од СВР Скопје и од Железници на РСМ.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот