Пронајдена неексплодирана рачна бомба од Втора светска војна – Слободен печат
Хроника

Пронајдена неексплодирана рачна бомба од Втора светска војна

Од страна на пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување Куманово експлозивната направа била подигната за понатамошна постапка.

Вработен во приватна фирма од Куманово пријавил дека на ул.„11-ти Октомври“ во Куманово, при изведување градежни работи – вршење на ископ, пронашле стара неексплодирана рачна бомба од Втората светска војна, инфомрира МВР.

-На 10.11.2019 година во 12.50 часот во Полициската станица Куманово, вработен во приватна фирма од Куманово пријавил дека на ул.„11-ти Октомври“ во Куманово, при изведување градежни работи – вршење на ископ, пронашле стара неексплодирана рачна бомба од Втората светска војна- наведуваат од МВР.

Од страна на пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување Куманово експлозивната направа била подигната за понатамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close