-9 C
Скопје

Пронајдена марихуана во автомобил на жител од Дебар

Струшката полиција доцна синоќа пронашла марихуана во автомобил со дебарски регистерски ознаки на регионалниот пат Струга – Дебар.

СВР Охрид информира дека во 23 часот и 45 минути кај месноста „Суво поле”, полициски службеници од полициското одделение Велешта, извршиле контрола на патнички автомобил „Поло” со дебарски регистарски ознаки, управуван од В.К.(20) од Дебар.

– При извршен преглед, кај сопатникот во возилото А.Л. (23) од Дебар, пронајдена е опојна дрога Марихуана. Двајцата се приведени во полициска станица и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти СВР Охрид.

Прочитајте и...  Проф. д-р Николовски: Со легализација на канабисот ќе станат поприсутни и другите нелегални активности

Поврзани вести

Сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир во прекин: Судир на две патнички возила кај селото Длабочица

Слободен печат

Приведен ловџијата од Прилеп кој застрела колега од ловната група

Слободен печат

Работел по 18 часот: Кривична пријава против угостител во Гостивар

Слободен печат

Малолетник се обидел да силува 27-годишна девојка во струшко

МИА Агенција

Расчистена кражба во трговски центар во Скопје, приведени две лица

58 санкции за брзо возење во Штип и Кочани

Остави Коментар