Пронајдена дрога во штипскиот затвор

Затвор / Фото: МИА

На 01.09.2021 во 16:08 часот во СВР Штип, од Казнено поправниот дом Затвор Штип било пријавено дека во затворот била пронајдена прашкаста материја.

Од страна на полициски службеници од СВР Штип била одземена прашкастата материја и предадена за вештачење. Се работи на расчистување на случајот.

Видео на денот