Пронајдена дрога во дворот на тетовскиот затвор

Од полицијата велат дека ги преземаат сите мерки за расчистување на случајот.

Вработен во тетовскиот затвор вчера пријавил дека во близина на оградата од дворот на објектот пронашол најлонско ќесе со хашиш.

Пронајдената дрога од увидна екипа на полицијата била однесена на вештачење. Од полицијата велат дека ги преземаат сите мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Тешко повредено 8-годишно дете кај Шарена Џамија во Тетово

Прочитај повеќе

Полицијата приведе разбојник од Арачиново кој извршил четири кривични дела

Слободен печат

Во Гостивар за еден час напишани 60 сообраќајни казни

Слободен печат

Дрвокрадци од Прилеп добија кривични за напад на полициски службеници

Слободен печат

Загина тракторист на Галичица

Слободен печат

Тешко повредено 8-годишно дете кај Шарена Џамија во Тетово

Слободен печат

Три лица се осомничени за неовластено производство и продажба на марихуана

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дваесетгодишно момче почина во несреќа на Галичица

Слободен печат

МПС: Да се заостри казнената политика за напад врз полицајци!

Лука Андреев

Во паркирано товарно возило откриени 8 мигранти

Слободен печат

ОЈО поднесе обвинение против чичкото кој ги малтретираше своите внуци

Слободен печат

Пронајдена мини лабораторија и стебла канабис во Визбегово, приведени три лица (ВИДЕО)

Маријана Митровска

Дрвокрадци нападнале полицајци, приведени четири лица

Маријана Митровска