Пронајден женски труп во Вардар кај Комплекс банки

Пронајден е женски труп во водите на Вардар под мостот во близина на Комплекс банки, во Скопје.

Според привичните информации, станува збор за жена на возраст од околу 70 години, која паднала во Вардар и се удавила.

На местото на несреќата се екипи на Итната медицинска помош и на МВР.

Прочитајте и...  Загина совозач на патот Велес-Прилеп

Прочитај повеќе

Поради отказ се заканувал дека ќе ги „дигне“ во водух автобусите и вработените во туристичка агенција

Слободен печат

Уапсени крадци на велосипеди во Скопје

Загина совозач на патот Велес-Прилеп

На патот Брвеница-Тетово повреден велосипедист од моторџија кој го напуштил местото на инцидентот

Слободен печат

Тешко повреден пешак во Скопје

Двајца повредени во сообраќајка кај Желино

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Охриѓанец наместо да седи во изолација предизвикал тепачка

Слободен печат

Скопјанец утрово со секира ја нападнал сопругата, па бил пронајден мртов во нива!

Слободен печат

Повреден полицаец од Куманово кој се обидел да уапси штипјанец

Слободен печат

Воз удри во пешак кај Визбегово

Загина возач од Стојаково

Странец паднал од зграда во изградба