Пронајден мртов напаѓачот кој уби двајца луѓе во Љубљана, имал и бомба

Фото: STA

Полицијата во околината на словенечкиот главен град Љубљана попладневно го пронајде мртов човекот, за кој се пренесува дека е напаѓачот кој со истрели од пиштол уби двајца луѓе во градот денеска. Се претпоставува дека тој си го одзел животот.

Како што јавуваат локалните медиуми, пукањето се случило во барот „Сомбреро“.

Според неофицијални информации кои ги објави агенцијата СТА, убиецот побегнал со автомобил, а со себе наводно имал и друго оружје, како и рачна бомба. Тој го запрел автомобилот во место во близина на Љубљана, по што излегол од него и се самоубил.

Полицијата сè уште ги нема потврдено овие информации.

Пукање во Љубљана, има двајца загинати

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот