Пронајден мртов маж на улица во Скопје

Вчера во 19.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Хаџи Јован Шишков“ во Скопје бил пронајден починат М.Ф, од Скопје, велат од МВР.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Видео на денот