Промени во „дрим тимот“, списокот скратен на 17 имиња (ВИДЕО)

На СП во Кина Американците се во група со селекциите на Турција, Чешка и Јапонија. Синоќа одиграа меч меѓу себе, „сините“ славеа против „белите“ со 97:78, а се истакна новиот тандем на Бостон, Тејтум кој уфрли 17 поени, три помалку додаде Кемба Вокер.

Нови промени се случија во репрезентацијата, од списокот отпаднаа Бем Адебајо (Мајами) и Тадеус Јанг (Чикаго), а шанса добија Дерик Вајт од Сан Антонио и Марвин Бегли од Сакраменто.

Кингси имаат тројца претставници, би можеле сите да бидат на СП, особено поради тоа што Д`Ерон Фокс одушеви во досегашниот тек од подготовките, на споменатиот меч забележа 12 поени за „белите“.

Сега вака изгледа списокот на „дрим тимот“  пред патувањето за Кина, а Мундобаскет ќе стартува на 31 август:

Прочитајте и...  Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Харисон Барнс (Сакраменто), Марвин Бегли (Сакраменто), Џејлин Браун (Бостон), Д’Ерон Фокс (Сакраменто), Џо Херис (Бруклин), Кајл Кузма (Лејкерс), Брук Лопез (Милвоки), Кајл Лаури (Торонто) , Крис Мидлтон (Милвоки), Донован Мичел (Јута), Мејсон Пламли (Денвер), Маркус Смарт (Бостон), Џејсон Тејтум (Бостон), Пи Џеј Такер (Хјустон), Мајлс Тарнер (Индијана), Кемба Вокер (Бостон) и Дерик Вајт (Сан Антонио).

Прочитај повеќе

ЛШ: Баерн со една нога во четвртфиналето, „магија“ на Мертенс за историја! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат

Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат