11 C
Скопје

Пролетен маникир во беж нијанси за префинет изглед

Пролетта е време да ги замените темните лакови со посветли нијанси, а еден од нив ќе ви стане омилен.

Сите беж нијанси на лакови ќе бидат вашите омилени оваа пролет совршено ќе ги вклопите во вашиот пролетен стил.


Рацете ќе изгледаат префинето, а дополнително беж нијансите на лакови за нокти ги издолжуваат прстите, а можеби и најголемиот плус на беж лаковите е што траат подолго – или барем грешките потешко се забележуваат.

Ако случајно ви се отстрани дел од лакот во беж нијанса, многу е веројатно никој да не го забележи тоа, за разлика од црвениот или црниот лак.


Иако можеби не е воочлив, беж лакот сигурно нема да остане незабележан. Тоа доаѓа до израз на помалку видлив начин, но кога тоа ќе се случи, пофалбите за вашиот нежен маникир сигурно нема да изостанат.

 

Поврзани вести

По долга борба со болеста почина актерот Феџа Стојановиќ

Слободен печат

Започна снимањето на втората сезона од серијата „Emily in Paris“

Слободен печат

На 59 години почина Ник Кејмен, ѕвездата од легендарната реклама за „501“ и миленикот на Мадона

Слободен печат

Mоќни намирници од кујната кои го забавуваат стареењето на кожата

Слободен печат

Потврдена причината за смртта на принцот Филип

Слободен печат

Не се работи за неверство: Зошто жените тајно ги вадат бурмите?

Слободен печат

Остави Коментар