Проја со кисела павлака

Состојки:
5 јајца
2 лажички сол
10 грама црн пипер
200 грама кисела павлака
150 милилитри млеко
100 милилитри масло за јадење
1 морков
100 грама сирење
300 грама магдонос
1 страк праз
500 грама брашно
1 прашок за печиво
200 грама сусам

Подготовка:
Пред да започнете со подготовката на овој вид проја, потребно е претходно да ги подготвите сите продукти. Токму затоа, празот, магдоносот, сирењето и морковот исечкајте ги колку што можете поситно. Потоа, во подлабок сад ставете ги јајцата и солта и кратко матете ги со миксер. Во изматената смеса, додадете ја павлаката, брашното, прашакот за печиво, црниот бибер, маслото и млекото и сето тоа убаво измешајте го совилушка. Ставете ја смесата во плех и печете ја околу 45 минути на температура од 220 степени.

Прочитај повеќе

Еве зошто треба да јадете кајсии: Погледнете што се случува во вашето тело ако се на вашето мени!

Васко Спасоски

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат