Прогласена вонредна состојба во Флорида: Се очекува ураганот Исаја

Гувернерот на Флорида, Рон де Сантис, прогласи вонредна состојба за окрузите по должината на атлантскиот брег, бидејќи вечерва се очекува удар на ураганот Исаја.

Поради вонредната состојба, на Флорида се затворени голем број на амбуланти каде луѓето се тестираа за коронавирусот.

Ураганот Исаја, означен како бура од втора категорија, проследена со ветрови со брзина и до 120 километри на час, го погоди југоситочниот дел од Бахамите, соопшти Националниот центар за следење урагани.

Прочитајте и...  Илиев: Не може да се прават компромиси во историјата, Бугарите се прекумерно емоционални за македонското прашање

Прочитај повеќе

Бројот на заразени со коронавирус во Франција надмина 500.000

Слободен печат

Дождот ја преполни канализацијата во Мексико: Сите се изненадија што пронајдоа во неа (ВИДЕО)

Слободен печат

Стопанските комори се задоволни од четвртиот пакет мерки за поддршка на компаниите и граѓаните

Воен авион се урна во Украина, најмалку 20 лица загинаа (ВИДЕО)

Слободен печат

Српскиот режисер и сценарист Горан Паскаљевиќ почина на 74-годишна возраст

Слободен печат

Кривокапиќ: Политичката судбина на Ѓукановиќ и Марковиќ ќе биде онаква како што заслужуваат

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Силно невреме во Црна Гора: Обилните врнежи предизвикаа поплави во Котор и Тиват (ВИДЕО)

Слободен печат

Пендрекот лесно се крева врз Роми

Валентина Т

Сообраќајот на автопатот Тетово-Скопје вечерва блокиран заради поскапувањето на струјата

Слободен печат

Навални им се заблагодари на руските доктори и пилоти: Ви благодарам, вие сте добри луѓе (ФОТО)

Слободен печат

Лајчак: Дијалогот меѓу Белград и Приштина е одложен поради пандемијата

Слободен печат

Пожарот во Хуавеј го доби својот епилог: Пронајдени телата на три лица, пожарот „волшебно“ избил во истражувачкиот дел

Слободен печат