Продолжува „војната“ МКФ – Работнички, суспендирана салата во Градски Парк

Македонската кошаркарска федерација денеска одговори на заканите на Работнички дека ќе покрене судска постапка доколку не се почитуваат актите на МКФ, и не се суспендираат екипите должници пред стартот на Суперлигата.

МКФ објави дека ја суспендира салата во Градски парк бидејќи не ги исполнува потребните  стандарди за организација на мечевите од вториот степен на натпреварување, Суперлигата.  Токму последните „искри“ кои настанаа на релација Работнички – МКФ се причина в среда да се одржи итен состанок на Здружението на прволигаши.

На средбата на клубовите ќе биде присутен и претседателот на МКФ, Петар Наумоски со желба да се разреши ситуацијата пред стартот на Суперлигата.
Работнички во првото коло од Суперлигата во четврток му е домаќин на Кожув.
Освен салата во Градски парк, суспендирана е и малата сала во СРЦ Кале.

Прочитајте и...  Вардар меле се пред себе, ја прекина серијата без пораз на Борец

Прочитај повеќе

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Шестнаесет − 1 =

Прочитај повеќе

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат

Барселона ја користи кризата во Сити, на лето носи екстра засилување

Слободен печат