Продавница, казино и две коли изрешетани од куршуми на „Бутелска“

Казино, продавница и два автомобила биле оштетени од куршуми за кои полицијата вели дека се залутани, на улицата „Бутелска“ во Скопје.

„Утрово (07.02.2023) во 01.51 часот во СВР Скопје, З.З.(34) од Скопје пријавил дека на улицата „Бутелска” од залутано зрно од огнено оружје било оштетено неговото патничко возило „Сеат Леон” со скопски регистарски ознаки. Полицајци од Полициската станица Чаир излегле на местото, при што било констатирано дека од залутано зрно било оштетено и патничко возило „Фиат” со скопски регистарски ознаки, сопственост на Х.Н. (24) од Скопје, како и продажен објект и казино“, пишува во полицискиот билтен.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот