ФОТО | Проблематичната актерка ја пронајде својата среќа: Линдзи Лохан се омажи за Бадер Шамас

Фото: Инстаграм

Американската актерка и пејачка Линдзи Лохан вчера објави дека се омажила за финансиерот Бадер Шамас.

Триесет и шест годишната актерка која вчера го прослави роденденот објави фотографија со Шамас, а во описот на фотографијата го нарече својот сопруг.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lindsay Lohan (@lindsaylohan)


„Јас сум најсреќната жена на светот. Ме пронајде и знаеше дека сакам да најдам среќа и благодат, сето тоа во исто време. Многу сум среќна што си ми ти сопруг“, напишала Линдзи на Инстаграм, а честитки за убавата вест и за роденденот на Линдзи пристигнуваат од сите страни.

„Мојот живот и моето сѐ. Секоја жена треба да се чувствува вака секој ден“, ја завршила својата објава Лохан во саботата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lindsay Lohan (@lindsaylohan)


Двојката ја објави свршувачката во ноември.

„Мојата љубов. Мојот живот. Моето семејство. Мојата иднина“, напиша тогаш Лохан во објавата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lindsay Lohan (@lindsaylohan)


– Нивната врска е силна и трае околу две години. Тој е вистинскиот за неа и не работи во индустријата за забава. Тој е менаџер на фондови за богати луѓе – откри извор „Сан“ пред неколку месеци.

ФОТО | „Мојата љубов, мојот живот…“: Се сврши контроверзната актерка и го покажа големиот прстен!

Проблематичната ѕвезда и скандалозниот принц: Ѝ подарил кредитна картичка со милиони

 

Видео на денот