Проблем за Србија, Милосављевиќ го пропушта СП во Кина

Селекцијата на Србија на СП во Кина ќе биде без услугите на искусниот Драган Милосављевиќ кој на натпреварот против Турција на Акрополис Купот, го повреди коленото.

Деталните лекарски прегледи покажаа дека станува збор за повреда на предните вкрстени лигаменти на левото колено и кошаркарот наместо во Кина, ќе мора да оди на итна операција.

– Се работи за повреда на лигаментите на коленото која бара интензивни терапии и оперативно лекување, така што за наша жал Драган Милосављевиќ нема да може да настапи на Светското првенство – изјави лекарот на репрезентацијата на Србија, Драган Радовановиќ.
Се очекува кошаркарот денеска да се враги во Белград по што ќе се одлучува каде да се извши операцијата.

Прочитајте и...  Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Покрај Милосављевиќ, на Мундобаскетот во Кина, најверојатно нема да настапи ниту најискусниот српски репрезентативец Милош Теодосиќ кој исто така се повреди на подготовките.

Прочитај повеќе

Чурлинов со нов настап, Штутгарт повторно во трка за Бундеслигата

Слободен печат

Лотито среќен, повторно сонува шампионска титула!

Слободен печат

Силва: Мислам дека нашата борба би била историска! (ФОТО)

Слободен печат

Охридските „гладијатори“ ќе аплицираат за учество во Европа

Слободен печат

Македонците во Серија А наскоро на фудбалските терени

Слободен печат

Наместо во пензија, Лук Абало за „бум“ на ракометниот пазар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шаркоски: Наше е да се спремиме, Работнички добро почна со новиот тренер

„Карамелите“ ќе купувaат од Интер!?

Слободен печат

„Комити“: Дајте ни лиценца, играме на најубав стадион на Балканот!

Слободен печат

И не е така лошо да се биде резерва на Реал (ВИДЕО)

Слободен печат

Познат датумот за продолжување на Премиер лигата!

Слободен печат

Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Слободен печат