Пробајте ги највкусните солени крофни од тиквички (ВИДЕО) – Слободен печат
ЕспресоСлободна ТВХрана

Пробајте ги највкусните солени крофни од тиквички (ВИДЕО)

Видео-рецепт за солени крофни со тиквички.

Состојки
350 гр. млади тиквички
2 јајца
200 гр. кисела павлака
130 гр. урда
200 гр. брашно
Пола пакетче прашок за печење
1 лажичка сол

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close