1 C
Скопје

Приведено лице за реметење на редот на паркингот на Клинички

Полицијата информира дека привела едно лице што го реметело јавниот ред на паркингот на Клинички центар во Скопје.

– По добиени сознанија за реметење на јавниот ред на паркингот на Клинички центар, од страна на полициски службеници од СВР Скопје преземени се мерки, при што е идентификуван Ф.М.(40) од Скопје. Притоа е утврдено дека на 12.01.2021 година околу 10.15 часот Ф.М. го нарушил јавниот ред и мир во кругот на клиничкиот центар. Со него е извршен разговор во полициска станица и ќе биде поднесен соодветен поднесок, а се преземаат и дополнителни мерки и активности – информира полицијата.

ВИДЕО: Три години глумат редари на паркингот на Клинички, наплаќаат пари, а полицијата не реагира

„Слободен печат“ деновие пишуваше дека непознати лица на возраст од 25 до 40 години го узурпираат паркингот на Клинички центар, односно со сопствени возила заземааат слободни места, а на останатите возачи им бараат од 50 до 100 денари за да го тргнат својот автомобил.

МВР го испитува случајот со дивите препродавачи на паркингот на Клинички центар

 

Прочитајте и...  Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Поврзани вести

Во прекин сообраќајот Велес-Градско поради голем одрон

Слободен печат

Извештај на ОН: Светот годишно фрла една милијарда тони храна

Слободен печат

Протест на грчките камионџии на граничниот премин Евзони

МИА Агенција

Бугарската Влада ќе се консултира со ЕК за увоз на руската вакцина „Спутник V”

Слободен печат

Кубански адут за борба со ковид-19: Вакцината „Соберана 2“ влегува во трета фаза на испитувања

Слободен печат

ВИДЕО I Влегоа во историја на медицината: Девет мајмуни во Зоолошка во Сан Диего примија анти-ковид вакцина

Слободен печат

Остави Коментар