Притворениот дипломат Миленкоски го спасувал братот на поранешниот претседател на Ерменија

Медиумите во Ерменија пишуваат за скандалот со македонскиот дипломат Миле Миленкоски, кој беше приведен во Србија под сомнение дека заедно со уште двајца вработени во македонското МНР, учествувал во акција за спасување на ерменски олигарх, обвинет за перење пари во неговата земја. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Според медиумите, контроверзниот бизнисмен од Ерменија … Продолжи со читање Притворениот дипломат Миленкоски го спасувал братот на поранешниот претседател на Ерменија