Приведени три лица кои не дозволувале полицајци да извршат контрола во угостителски објект

На 03.06.2020 година во 02.50 часот, полициски службеници од ОВР Радовиш ги лишиле од слобода Љ.Р.(29), Ѓ.К.(36) и Р.Т.(25), тројцата од село Раклиш, радовишко, поради тоа што попречувале службени лица во вршење службена дејност.

Тие ја оневозможувале работата на полицајците кои сакале да извршат контрола во угостителскиот објект во Радовиш, во врска со почитување на мерките за носење на лична заштита.

Тие биле приведени во Полициската станица Радовиш и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Прочитајте и...  Пожар кај неготинската депонија, од Комуналец се сомневаат дека е подметнат пред избори

Прочитај повеќе

ТРАГЕДИЈА: 28-годишно момче се удави во езерото „Младост“

Слободен печат

Во Ерџелија приведени неколку лица осомничени за изборен поткуп

Слободен печат

Пожар кај неготинската депонија, од Комуналец се сомневаат дека е подметнат пред избори

Слободен печат

Во Куманово пронајден починат 22-годишен мигрант

Слободен печат

Приведени „диви тркачи“ од скопските улици

Слободен печат

Скопјанец починал откако се повредил работејќи во дворот на својата викендичка

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кумановка натепана од својот сопруг

Слободен печат

Работник на ЕВН паднал од електричен столб, со тешки повреди пренесен е во болница

Слободен печат

Поради отказ се заканувал дека ќе ги „дигне“ во водух автобусите и вработените во туристичка агенција

Слободен печат

Уапсени крадци на велосипеди во Скопје

Загина совозач на патот Велес-Прилеп

На патот Брвеница-Тетово повреден велосипедист од моторџија кој го напуштил местото на инцидентот

Слободен печат