Приведени седум мигранти во Кумановско

Седум мигранти од Сирија, синоќа, се пронајдени и приведени во реонот на кумановското село Речица, информира МВР.

Како што соопшти МВР, полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин и граничен надзор „Белановце“, синоќа околу 22.30 часот, во реонот на Речица, забележале возило „рено еспејс“, кое превезувало мигранти.

– Полициски службеници го пронашле возилото, а во негова близина пронашле и седум лица мигранти од Сирија. Мигрантите биле предадени во Прифатниот транзитен центар во Скопје за понатамошна постапка- наведуваат од МВР во дневниот билтен.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
Прочитајте и...  Во несреќата на патот Штип-Радовиш учествувале три возила

Прочитај повеќе

Се запали комбе во близина на магистралниот пат Кичево – Осломеј

Слободен печат

Повреден моторџија на автопатот Тетово – Скопје

Еден загинат и 16 повредени во сообраќајки на патот Штип-Радовиш

Слободен печат

Тешко повреден велосипедист од Битола

Во несреќата на патот Штип-Радовиш учествувале три возила

Слободен печат

Тешка сообраќајна несреќа близу штипското село Лакавица: Тринаесет лица се повредени

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Возач на автомобил удри во петгодишно дете

Паднал од мопед и се повредил

Тројца повредени откако „југо“ удри во бетонска ограда

Приведени и казнети „диви тркачи“ од скопските улици

ТРАГЕДИЈА: 28-годишно момче се удави во езерото „Младост“

Слободен печат

Во Ерџелија приведени неколку лица осомничени за изборен поткуп

Слободен печат