Приведени се пет лица кај кои било најдено дрога

Тетовската полиција информира дека во два одвоени случаја во текот на вчерашниот ден полициски службеници нашле дрога, поради што приведени се вкупно пет лица.

– Околу 16:30 часот, на улица „Илинденска” во Тетово, полициски службеници ги лишиле од слобода  И.Х.(42), Н.М.(61) од Тетово и М.Р.(40) од тетовски Пирок, затоа што при нивен и преглед на возилото „форд мондео” со тетовски регистарски ознаки, во кое се превезувале,  пронајден им бил хероин, соопшти денеска СВР Тетово.

Вториот случај е евидентиран во Лешок неколку часа подоцна.

– Околу 22:45 часот, во тетовски Лешок, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода тетовците Ф.С.(38) и С.А.(47), затоа што при нивен и преглед на возилото „фолксваген пасат” со тетовски регистарски ознаки, што го управувал Ф.С., им била пронајдена марихуана, информираат од полицијата.

Сите пет лица се задржани во Полициската станица во Тетово и по целосното расчистување и документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Прочитајте и...  Притвор за 24-годишник од Челопек кој пукал по расправија со соседот

Поврзани вести

Притвор за 24-годишник од Челопек кој пукал по расправија со соседот

Слободен печат

ОЈО поднесе обвинение против маж за убиство на својата сопруга

Слободен печат

Инцидент во тетовско: Момче од Челопек пукал со автоматска пушка по расправија со сосед, при претресот му нашле и дрога

Слободен печат

Денеска нема „Монструм“ во Кривичен: Рочиштето одложено поради позитивен поротник на ковид-19

Слободен печат

Приведен крадец што крадел во цркви во Охридско

Слободен печат

Дебрани со расправија и тепачка го нарушиле јавниот ред и мир

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian