23 C
Скопје

Приведени две лица во Кочани при обид за тешка кражба

Денеска олициски службеници од полициската станица Кочани ги лишиле од слобода А.В.(26) од Кочани и 15-годишен малолетник, затоа што во 11.30 часот биле затекнати при вршење на кривично дело „тешка кражба” во обид од плац на ул.„Македонска” во Кочани.

По комплетирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Поврзани вести

Скопјанец ја бара малолетната ќерката (15) – побегнала кај постар гевгеличанец

Слободен печат

Изгоре куќа во Скопје

Повреден мотоциклист во сообраќајка во Ѓорче Петров

121 сообраќаен прекршок во Скопје, 64 за брзо возење

Вознемирувачка содржина: Превртен автомобил пред Коњари

Слободен печат

Во Клиничкиот центар починал повреден работник, телото е предадено на обдукција

Слободен печат

Остави Коментар