7 C
Скопје

Приведени две лица од Скопје во чии домови е пронајдена марихуана

Полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија денеска ги лишиле од слобода Н.Т. (19) и А.Р. (22), двајцата од Скопје, затоа што при претреси во нивните домови, извршени со судска наредба, била пронајдена марихуана, соопшти МВР.

Од таму уште додават дека осомничените биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случаите против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Прочитајте и...  Мицкоски на средба со хрватскиот премиер Пленковиќ

Поврзани вести

Министерот Бесими, евроамбасадорот Гир и ресорните министри на средба за Програмата за економски реформи 2021-2023

Слободен печат

Премиерот на Монголија поднесе оставка поради неуспехот да се справи со пандемијата

Слободен печат

Мицкоски на средба со хрватскиот премиер Пленковиќ

Слободен печат

Поранешниот шеф на Службата за јавна безбедност: Во Србија се подготвуваше „бомба“ против претседателот Вучиќ, како онаа во Македонија!

И.И.

Мицкоски на средба со Петир: Спорот со Бугарија е последица на нестабилната политика на Заев

Слободен печат

Николовски: После 19 години се создадени нормативни услови да се реализира попис

Слободен печат

Остави Коментар