Приведени две лица од Штип фатени како крадат

Полициски службеници од Штип вчера ги лишиле од слобода Т.М.(28) и Н.А.(19), затоа што околу 23.35 часот на улицата „Борис Крајгер” во градот биле затекнати при вршење на кривично дело „тешка кражба” од градежен објект.

Од страна на полициски службеници биле одземени украдените предмети и ќе бидат вратени на оштетеното лице.

По целосно документирање на случајот, против Т.М. и Н.А. ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Видео на денот