Приведени две лица од Гевгелија кај кои била пронајдена марихуана – Слободен печат
Хроника

Приведени две лица од Гевгелија кај кои била пронајдена марихуана

На 10.10.2019 во 14,30 часот, полициски службеници од Полициска станица Гевгелија на ул.„Маршал Тито“ ги лишиле од слобода П.К.(23) и Д.П.(22), двајцата од Гевгелија, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close