12 C
Скопје

Приведени двајца Британци поради фалсификувани негативни ПЦР тестови

На Граничен премин „Меѓународен аеродром Скопје”, вчера во 04.30 часот поради приложени фалсификувани негативни ПЦР тестови, од слобода биле лишени В.Б.(37) и Д.Х.(12), двајцата од Велика Британија.

МВР денеска информира дека тие биле предадени на инспектори од Одделот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија Скопје за понатамошна постапка.

Прочитајте и...  Паркингот на Водно за време на викендот го искористиле 636 возила

Поврзани вести

77-годишен могилчанец уапсен откако им се заканувал на соселаните со пиштол

Слободен печат

Жена пронајдена мртва во викендичка во село Раштак

Слободен печат

Автобус излетал од патот кај Демир Хисар – нема повредени патници

Слободен печат

Мртов маж пронајден на пазарот во Чаир

Слободен печат

Поднесено обвинение за тешка кражба во Скопје

Слободен печат

Мајка пријавила сексуално вознемирување врз малолетна ќерка

Слободен печат

Остави Коментар