Приведени четири лица од Скопје за шверц на стока и царинска измама 

Вчера во 15 часот на ул.„69″, во близина на Железничката станица Скопје, од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје биле лишени од слобода Џ.А.(43), А.Б.(32), Р.Р.(55) и Г.Б.(44), сите од Скопје, бидејќи кај нив била пронајдена поголема количина разновидни производи без соодветна документација. Тие биле приведени поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „прикривање на стоки кои се предмет на криумчарење и царинска измама”. По целосното документирање на случајот против нив ќе следи соодветен поднесок.
Видео на денот