АКЦИЈА НА МВР: Приведени 10 лица кои криумчареле мигранти (ФОТО+ВИДЕО)

Денеска, од страна на Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Сектор за криминалистички истраги, Национална единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе, во содејство со Одделот за специјални и посебни операции, СВР Струмица и Регионалните центри за гранични работи „Југ“ и „Исток“, во координација со … Продолжи со читање АКЦИЈА НА МВР: Приведени 10 лица кои криумчареле мигранти (ФОТО+ВИДЕО)