-2 C
Скопје

Приведен скопјанец баран со потерница

Полициски службеници од Секторот за меѓународна соработка, отсек за потрага денеска го привеле 36 годишниот Д.Б од Скопје. Тој бил баран со потерница од основниот суд Скопје 1 за да одлежи казна затвор од две години во врска со член 239 став 3 и член 378 став 3 од Кривичниот законик на Република Северна Македонија. Лицето е предадено на КПУ затвор Идризово.
Прочитајте и...  ВИДЕО | Влада Урошевиќ: Македонскиот јазик го демнат две извонредно големи опасности, социјалните медиуми се расадници на неписменоста

Поврзани вести

ВИДЕО: И покрај строгите епидемиолошки мерки со црковни ѕвона и пред илјадници луѓе, Вучиќ го откри споменикот на Стефан Немања во Белград

Слободен печат

Трајанов: Попишувачите да бидат вакцинирани

Слободен печат

Заев најави изборен српски јазик во училиштата, Ковачев посакува бугарски со иронична честитка

Слободен печат

Недолични фотографии повторно кружат на интернет: „Јавна соба“ стана јавен срам

Со години боледуваше од Кронова болест, почина пејачот Игор Пармаковски

Слободен печат

Лајчак: Размената на територии меѓу Србија и Косово би била „многу опасна”

Слободен печат

Остави Коментар