Приведен скопјанец кој илегално одгледувал марихуана во својот дом

Тие биле приведени во Полициска станица Битола и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава по член 215 од Кривичниот законик.

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР – Скопје, утринава околу 9.15 часот го лишија од слобода 47-годишниот скопјанец С.С..

– При претрес, извршен со судска наредба, во неговиот дом, биле пронајдени и одземени марихуана, саксии со канабис, гранки со цвет од канабис и суви гранки од канабис, информираат од МВР.

Воедно, од МВР соопштија дека С.С. е приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: МИА

Видео на денот