7.9 C
Скопје

Приведен разбојник од Штип, физички ја нападнал и жртвата

Денес во 12.30 часот, по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода М.З. (17) од Штип, затоа што околу 11.50 часот на ул. „Сутјеска” пред влезот на градскиот пазар во Штип, физички ја нападнал З.М. (65) од Штип и насилно и го одзел паричникот во кој имало пари и лични документи.

Полициски службеници го одзеле украдениот паричник и истиот со парите и лични документи го вратиле на оштетената З.М. Се работи на комплетирање на случајот, по што против М.З. ќе биде поднесена кривична пријава.

Прочитајте и...  Оштетените штедачи на Еуростандард бараат приоритетно постапување на Уставниот суд

Поврзани вести

Истрага во Министерството за правда околу обиди за поништување на резултатите од претседателските избори во САД

Слободен печат

„Ја разбираме карикатурата, но Петричиќ не го разбира силувањето“: Карикатуристот ја шокираше јавноста

Слободен печат

Втор ден немири во Холандија по воведувањето на „полициски час“: Инциденти во Ротердам и во близина на Мастрихт

Слободен печат

Филипче за набавка на ковид вакцини: Преговараме со кинески „Синовак“ и „Синофарм“, чекаме дози и од Ковакс механизмот и од „Фајзер“

Слободен печат

Шкотска ќе одржи нов референдум во мај

Срѓан Ивановиќ

Бајден повторно ги воведе ограничувањата за патување

Слободен печат

Остави Коментар