-2 C
Скопје

Приведен криминалец осуден на шест години затвор

Полицијата денеска во село Франгово приведе 54-годишен криминалец осуден на шест години затвор.

– Во 13:40 часот на улица „Димче Ковачески” бб, во село Франгово, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга, го приведоа З. Б. (54) за издржување казна затвор од шест години, информираат од МВР.

Лицето ќе биде предадено во казнено поправна установа за издржување на казната.

Поврзани вести

МВР приведе скопјанец кој бил баран со потерница

Слободен печат

Возач итно пренесен во болница откако со автомобил се забил во банкина кај „Мавровка“

Слободен печат

Сообраќајна незгода на патот Демир Хисар-Кичево, две лица повредени

Слободен печат

Притвор за тренер по џудо за силување на ученички​ во Прилеп, злосторот траел со месеци

Слободен печат

Уште 420 санкции за неносење маска

Слободен печат

Санкционирани 137 возачи во Скопје

Слободен печат

Остави Коментар