Приведен крадец од Гостивар, расчистени пет кривични дела

Вчеравечер (22.2.2021) околу 19.30 часот на улица „Живко Брајковски” во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 22-годишниот гостиварец Ф.Н., поради сомнение дека во последниве два месеца во Гостивар извршил пет кражби и тешки кражби, од кои три во моторни возила.

Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар за документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Прочитајте и...  Реџепи: БЕСА е за три изборни единици и отворени листи

Поврзани вести

Приведен сопственик на угостителски објект во Лешок, работел по дозволеното време

Слободен печат

Повредени четири лица при излетување на патничко возило кај селото Зајас

Слободен печат

Сирискиот претседател Башар ал-Асад и сопругата Асма позитивни на коронавирус

Слободен печат

Скопските советници ги усвија Годишната сметка и Годишниот извештај за 2020

Слободен печат

Во февруари пораст на трошоците на живот и на цените на мало

Слободен печат

Наставнички од „Х. Т. Карпош“ и годинава се откажаа од подароците за 8 Март и празникот им го посветија на заболените од Вилсон

Слободен печат

Остави Коментар