Приведен Косовец на ГП Јажице

Вчера во 13.45 часот на Граничниот премин Јажинце, на влез во Р.С. Македонија, бил приведен С.Г.(56) од Косово, поради постоење сомнение за фалсификување на ВИН бројот на неговото патничко моторно возило „мерцедес230 Е“.

С.Г. и возилото биле предадени во СВР Тетово за понатамошна постапка.

Прочитајте и...  Запалени две возила на ЕВН во Тетово

Прочитај повеќе

Запалени две возила на ЕВН во Тетово

Слободен печат

Воз се заби во цитроен близу Тетово, две лица се повредени

Слободен печат

Oд македонски државјанин во Драч украдени 6.000 франци и автомобил

Слободен печат

Приведен крадец, украл над 30.000 евра од куќа во с. Лескоец

Слободен печат

Дваесетгодишен скопјанец заработи кривична поради организирање турнир во мал фубал во с. Јурумлери

Слободен печат

СВР Скопје поднесе кривична против Британец, кој хакирал и измамил македонска фирма

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пронајдени 10 мигранти во камион кај тетовскиот царински терминал

Слободен печат

Загина градежен работник

Тепачка на жители на Желино и Пирок во Тетово

Двајца битолчани обвинети за дистрибуција на детска порнографија

Возач е повреден во сообраќајка близу Прилеп

Во камион откриени 25 мигранти