17.8 C
Скопје

Приведен дилер од Скопје

Денеска на паркинг во близина на Скопски саем од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи бил лишен од слобода А.Н.(33) од Скопје, бидејќи при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

А.Н. бил приведен во полициска станица и по документирање на случајот, по насоки на Јавен обвинител, против него ќе биде поднесена кривична пријави поради постоење основи на сомнение за извршено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик.

Поврзани вести

Шведскиот премиер соочен со гласање за недоверба

Слободен печат

Папата повика на воспоставување хуманитарни коридори во Мјанмар

Слободен печат

ФОТО | Црн Дрим во Струга стана син

Слободен печат

Две лица загинаа во соoбраќајка на патот Штип-Крупиште

Слободен печат

Трагедија на Паличко Езеро: Се удавил маж, телото сѐ уште не е пронајдено

Слободен печат

Локализиран е пожарот во близина на „Слобода“, нема повредени

Слободен печат

Остави Коментар