20 C
Скопје

Приведен дилер од кумановско

Полициски службеници од СВР Куманово денеска го лишија од слобода Б.Ј.(36) од с.Табановце поради поседување наркотици.

Како што соопшти МВР, при извршена контрола во патничко возило „форд фокус”, со кумановски регистарски ознаки, што тој го управувал, биле пронајдени и одземени прашкаста материја и марихуана.

Лицето е приведено и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Поврзани вести

Министерство за транспорт и врски: Договорите за јавни набавки се спроведуваат согласно законите

Слободен печат

Заев: Наместо на барок, споменици и криминални тендери, парите ги насочивме кон граѓаните

Слободен печат

Курти во вторник во Брисел на средба со балканските лидери

Слободен печат

ВИДЕО | Вучиќ објави како ќе изгледа фабриката за вакцини во Србија

Слободен печат

Влада на Косово: Израел има право да се брани од нападите на Хамас

Слободен печат

Скопјани од утре ќе можат да вежбаат на шест локации на отворено со поддршка на тренери

Слободен печат

Остави Коментар