25.8 C
Скопје

Приведен дилер на кокаин од Куманово

На 28.02.2021 во 21.30 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.Г.(30) од Куманово затоа што при преглед кај него бил пронајден кокаин.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани вести

Заев: Иднината на Европа е со Западен Балкан, а иднината на Западниот Балкан е со Европа

Слободен печат

Добивката и приходите на ТикТок двојно зголемени во 2020 година

Слободен печат

Кривична пријава за жител на село Теарце поради закана кон новинари

Слободен печат

Се асфалтира и проширува паркингот кај Клиниката за стоматологија

Слободен печат

Од утре во Црна Гора олеснети епидемиолошки мерки

Слободен печат

Димитров: Нема услови за меѓувладина конференција со С.Македонија, бидејќи ништо не е исполнето од Договорот за добрососедство

Слободен печат

Остави Коментар