19.8 C
Скопје

Приведен дилер на хероин од Кичево

На 12.03.2021 околу 17 часот, по претходно добиени оперативни сознанија, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево го приведоа Б.С. (42) од Кичево, кај кого е пронајден хероин.

Б.С. е приведен во ОВР Кичево и против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава до надлежното обвинителство.

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар