1 C
Скопје

Приведен 46-годишен маж од Прилеп поради обљуба на малолетничка

НККР при ОВР Прилеп денеска против Р.П.(46) поднесе кривична пријава до ОЈО Прилеп за сторено кривично дело  “обљуба со злоупотреба на положбата” по член 189 од КЗ на РСМ, ,
Како што соопшти МВР, 46-годишниот Р.П. бил пријавен од родител  дека извршил обљуба врз 15-годишна малолетничка.
Од страна на судија на претходна постапка определена му е мерка притвор во траење од 30 дена во КПУ Битола.
Прочитајте и...  Зендели: Нема проблем во владиното мнозинство, проблемот е во пратеничката група на ДУИ

Поврзани вести

Шокантно сведоштво: Косовската полиција трага по доктор осуден на 6,6 години затвор за сексуално злоставување на 15-годишното девојче

Илинка Иљоска

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА I Ловџика на трофеи ја згрози јавноста: На денот на заљубените позираше со убиена жирафа

И.И.

Професорката Беса Арифи: Важен ден, бидејќи моќен човек како Мијалков заврши со сериозна затворска казна

Слободен печат

Летните тераси повеќе нема да го окупираат јавниот простор

Слободен печат

Дијаспората на БиХ во САД не го сака Германецот Кристијан Шмид за нов Висок претставник во нивната земја

Слободен печат

Русија почна со производство на „Спутник V“ во спреј

Слободен печат

Остави Коментар