Приватните превозници утре на средба со Арсовска

Протест на приватниот автобуски превозници/Фото: Слободен печат/Методи Здравев

Откако најавија нови блокади на улиците и булеварите, конечно се уважи барањето на скопските приватни автобуски превозници. Тие утре треба да имаат средба со градоначалничката на град Скопје Данела Арсовска.

Тие во знак револт уште еднаш излегоа на улица за да се чуе нивниот глас. Утре ќе седнат на иста маса со градоначалничката на Скопје, и со душа како што велат чекаат позитивен епилог.

Верувам дека со приватните автобуски превозници треба да се разговара и за сите проблеми да се најде решение, меѓутоа тоа во ниту еден случај не смее да биде на штета на Градот Скопје, а Градот и скопјани претрпеа сериозна штета од нивните постапки и однесување, изјави скопската градоначалничка Данела Арсовска во интервју за МИА.

Арсовска: Со приватните превозници треба да се најде решение, но не на штета на Скопје

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот